Pousada Cerejeiras
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Indendørs swimmingpool | Fitness/Motionscenter Fitnesscenter |
| Aktiviteter Vandreture | Spa og afslapning Spa & Wellness center Damprum Fuld kropsmassage Hovedbundsmassage Rygmassager Kropspeeling Kropsindpakninger Ansigtsmassage Jacuzzi | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Pousada Cerejeiras ligger 2 km fra Ice Rink i Monte Verde og tilbyder et behandlingsrum og Jacuzzi. En parkeringsplads er også tilgængelig på stedet.
Centrum af Monte Verde kan man nå på 15 minutters gang fra hotellet. Gæsterne kan nå sådanne landemærker som Pedra Partida på 25 minutters gågang. Du kan komme til Roda D'Agua om få minutter i bil.
Denne ejendom har 14 værelser, herunder et dobbeltværelse, som er indrettet med en minibar og en stenpejs. Værelserne har udsigten over haven. De byder på badeværelser med separat toilet og en bruser.
Provence Cottage Bistro ligger omkring 18 minutters gang derfra og serverer franske måltider.
- Lokale seværdigheder
- Cascatinha da Pedreira800 m
- Studio Exclusiva 801,4 km
- Inverness Mall1,4 km
- Plato Spor50 m
- Monte Verde Baptistkirke1,3 km
- Plato Monte Verde1,1 km
- Roda D'Agua1,3 km
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn124 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Parkering
- Sikkerhedspengeskab
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr ikke tilladt
- 24 timers vagtservice
- Kun voksne
- Omklædningsrum
- Kamin
- El-ladestation
- Brandslukkere
Aktiviteter og afslapning
- Indendørs swimmingpool
- Strandparasoller
- Solseng
- Solterrasse
- Have
- Spa & Wellness center
- Sauna
- Damprum
- Jacuzzi
- Kropspeeling
- Ansigtsmassage
- Behandlingsrum
- Kropsindpakninger
- Rygmassager
- Hovedbundsmassage
- Fuld kropsmassage
- Fodmassage
- Fitnesscenter
- Vandreture
- Lavvandede ende
Services
- Room Service
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Velkomstdrink
På værelset
- Klimaanlæg
- Varme
- Minibar
- Dagligstue
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Spisebord
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Brætspil
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Pousada Cerejeiras hotel?
Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra Pousada Cerejeiras hotel. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Pousada Cerejeiras hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Pousada Cerejeiras hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Pousada Cerejeiras hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Pousada Cerejeiras hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Pousada Cerejeiras hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Pousada Cerejeiras hotel er 199$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på Monte Verde hotellet?
Gæsterne på Monte Verde hotellet kan betale med American Express, Mastercard og Visum. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i hotellet?
På hotellet kan gæster vælge mellem Suite med en queensize-seng, Suite med en kingsize-seng og Villa med et soveværelse. - ❓
Hvilken slags pool er der på det Pousada Cerejeiras hotel?
Pousada Cerejeiras hotel gæster kan nyde en indendørs pool med udsigt over bjerget.